LECO N-TYPETeknologjia e qelizave
Teknologjia e Qelizave të Prera Gjysmë SMBB
Qeliza BifacialeTeknologjitë e Modulit
Performancë e shkëlqyer anti-PID me kapak të ulët
Më pak efekte hijezimi të pikave të nxehta
Prodhim i Fuqisë më i Lartë, BOS dhe LCOE më i Ulët
● ISO9001:2015 SMC
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Cilësi Standarde IEC61215/IEC61730
● Testet IEC61701/IEC62716 të Kripës/Mjegullës/Amoniakut
| Qeliza diellore | Mono i tipit N |
| Numri i qelizave | 108 (6x18) |
| Përmasat | 1961 x 1134 x 33 mm |
| Pesha | 27.8 kg |
| Xhami i përparmë / i pasmë | Qelq gjysmë i temperuar i veshur 2.0 mm |
| Kornizë | Aliazh alumini i anodizuar (opsional i përforcuar për ngarkesë të lartë) |
| Kutia e kryqëzimit | Vlerësimi IP68 (3 dioda bypass) |
| Kabllot e daljes | 4.0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Gjatësia mund të personalizohet | |
| Lidhës | I pajtueshëm me Mc4 |
| Testi i ngarkesës mekanike | Përpara 5400Pa / Mbrapa 2400Pa |
| KLASA E FUQISË | ALDB-490ND | ALDB-495ND | ALDB-500ND | ALDB-505ND | ALDB-510ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Fuqia maksimale (Pmax) | 490W | 368W | 495W | 372W | 500W | 376W | 505W | 380W | 510W | 384W |
| Tensioni i qarkut të hapur (Voc) | 39.55V | 37.12V | 39.78V | 37.36V | 40.00V | 37.59V | 40.22V | 37.83V | 40.44V | 38.06V |
| Rryma e qarkut të shkurtër (Isc) | 15.72A | 12.58A | 15.78A | 12.62A | 15.84A | 12.67A | 15.90A | 12.72A | 15.96A | 12.77A |
| Tensioni në fuqinë maksimale (Vmpp) | 33.11V | 31.08V | 33.31V | 31.29V | 33.51V | 31.50V | 33.71V | 31.71V | 33.91V | 31.91V |
| Fuqia Maksimale e Rrymës (Impp) | 14.80A | 11.84A | 14.86A | 11.89A | 14.92A | 11.94A | 14.98A | 11.98A | 15.04A | 12.03A |
| EFIKASITETI I MODULIT (%) | 22.03% | 22.26% | 22.48% | 22.71% | 22.93% | |||||
STC: Rrezatimi 1000W/m², temperatura e qelizës 25ºC, AM1.5G
NMOT: Rrezatimi 800W/m², temperatura e ambientit 20ºC, shpejtësia e erës 1m/s, AM1.5G
| Përforcim i pasmë | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Fuqia maksimale (Pmax) | 515W | 520W | 525W | 530W | 536W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 23.14% | 23.37% | 23.61% | 23.84% | 24.08% | |
| 15% | Fuqia maksimale (Pmax) | 564W | 569W | 575W | 581W | 587W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 25.34% | 25.60% | 25.86% | 26.12% | 26.37% | |
| 25% | Fuqia Maksimale (Pmax) | 613W | 619W | 625W | 631W | 638W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 27.54% | 27.82% | 28.11% | 28.39% | 28.67% |
| Kontejner | 40'HQ |
| Copa për paletë | 34 |
| Paleta për kontejner | 24 |
| Copa për enë | 816 |
| Temperatura e Modulit të Operimit | -40℃ deri në +85℃ |
| Tensioni maksimal i sistemit | 1500 DC (IEC) |
| Vlerësimi maksimal i siguresave të serisë | 30A |
| Toleranca e Fuqisë | 0/+5W |
| Temperatura Nominale e Operimit (NMOT) | 45±2℃ |
| Koeficienti i temperaturës Pmax | -0.29%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Voc | -0.25%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Isc | +0.045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Email: gavin@alifesolar.com
Ndërtesa 36, Hongqiao Xinyuan, rrethi Chongchuan, Nantong City, Kinë
www.alifesolar.com