LECO N-TYPETeknologjia e qelizave
Teknologjia e Qelizave të Prera Gjysmë SMBB
Qeliza BifacialeTeknologjitë e Modulit
Performancë e shkëlqyer anti-PID me kapak të ulët
Më pak efekte hijezimi të pikave të nxehta
Prodhim i Fuqisë më i Lartë, BOS dhe LCOE më i Ulët
● ISO9001:2015 SMC
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Cilësi Standarde IEC61215/IEC61730
● Testet IEC61701/IEC62716 të Kripës/Mjegullës/Amoniakut
| Qeliza diellore | Mono i tipit N |
| Numri i qelizave | 144 (6x24) |
| Përmasat | 2278 x 1134 x 30 mm |
| Pesha | 31.5 kg |
| Xhami i përparmë / i pasmë | Qelq gjysmë i temperuar i veshur 2.0 mm |
| Kornizë | Aliazh alumini i anodizuar (opsional i përforcuar për ngarkesë të lartë) |
| Kutia e kryqëzimit | Vlerësimi IP68 (3 dioda bypass) |
| Kabllot e daljes | 4.0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Gjatësia mund të personalizohet | |
| Lidhës | I pajtueshëm me Mc4 |
| Testi i ngarkesës mekanike | Përpara 5400Pa / Mbrapa 2400Pa |
| KLASA E FUQISË | ALVU-570ND | ALVU-575ND | ALVU-580ND | ALVU-585ND | ALVU-590ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Fuqia maksimale (Pmax) | 570W | 429W | 575W | 433W | 580W | 437W | 585W | 441W | 590W | 445W |
| Tensioni i qarkut të hapur (Voc) | 51.41V | 48.69V | 51.55V | 48.82V | 51.68V | 48.96V | 51.81V | 49.09V | 51.94V | 49.23V |
| Rryma e qarkut të shkurtër (Isc) | 14.15A | 11.41A | 14.22A | 11.47A | 14.29A | 11.53A | 14.36A | 11.59A | 14.43A | 11.65A |
| Tensioni në fuqinë maksimale (Vmpp) | 42.41V | 39.36V | 42.56V | 39.51V | 42.71V | 39.66V | 42.86V | 39.80V | 43.00V | 39.95V |
| Fuqia Maksimale e Rrymës (Impp) | 13.44A | 10.90A | 13.51A | 10.96A | 13.58A | 11.02A | 13.65A | 11.08A | 13.72A | 11.14A |
| EFIKASITETI I MODULIT (%) | 22.07% | 22.26% | 22.45% | 22.65% | 22.84% | |||||
STC: Rrezatimi 1000W/m², temperatura e qelizës 25ºC, AM1.5G
NMOT: Rrezatimi 800W/m², temperatura e ambientit 20ºC, shpejtësia e erës 1m/s, AM1.5G
| Përforcim i pasmë | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Fuqia maksimale (Pmax) | 599W | 604W | 609W | 614W | 620W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 23.17% | 23.37% | 23.57% | 23.78% | 23.98% | |
| 15% | Fuqia maksimale (Pmax) | 656W | 661W | 667W | 673W | 679W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 25.37% | 25.60% | 25.82% | 26.04% | 26.27% | |
| 25% | Fuqia Maksimale (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 731W | 738W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 27.58% | 27.82% | 28.07% | 28.31% | 28.55% |
| Kontejner | 20'GP | 40'HQ |
| Copa për paletë | 36 | 36 |
| Paleta për kontejner | 5 | 20 |
| Copa për enë | 180 | 720 |
| Temperatura e Modulit të Operimit | -40℃ deri në +85℃ |
| Tensioni maksimal i sistemit | 1500 DC (IEC) |
| Vlerësimi maksimal i siguresave të serisë | 30A |
| Toleranca e Fuqisë | 0/+5W |
| Temperatura Nominale e Operimit (NMOT) | 45±2℃ |
| Koeficienti i temperaturës Pmax | -0.29%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Voc | -0.25%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Isc | +0.045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Email: gavin@alifesolar.com
Ndërtesa 36, Hongqiao Xinyuan, rrethi Chongchuan, Nantong City, Kinë
www.alifesolar.com