LECO N-TYPETeknologjia e qelizave
Teknologjia e Qelizave të Prera Gjysmë SMBB
Qeliza BifacialeTeknologjitë e Modulit
Performancë e shkëlqyer anti-PID me kapak të ulët
Më pak efekte hijezimi të pikave të nxehta
Prodhim i Fuqisë më i Lartë, BOS dhe LCOE më i Ulët
● ISO9001:2015 SMC
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Cilësi Standarde IEC61215/IEC61730
● Testet IEC61701/IEC62716 të Kripës/Mjegullës/Amoniakut
| Qeliza diellore | Mono i tipit N |
| Numri i qelizave | 120 (6x20) |
| Përmasat | 2172 x 1303 x 35 mm |
| Pesha | 35.0 kg |
| Xhami i përparmë / i pasmë | Qelq gjysmë i temperuar i veshur 2.0 mm |
| Kornizë | Aliazh alumini i anodizuar (opsional i përforcuar për ngarkesë të lartë) |
| Kutia e kryqëzimit | Vlerësimi IP68 (3 dioda bypass) |
| Kabllot e daljes | 4.0 mm² |
| 250 mm (+)/ 350 mm (-) | |
| Gjatësia mund të personalizohet | |
| Lidhës | I pajtueshëm me Mc4 |
| Testi i ngarkesës mekanike | Përpara 5400Pa / Mbrapa 2400Pa |
| KLASA E FUQISË | ALEK-620ND | ALEK-625ND | ALEK-630ND | ALEK-635ND | ALEK-640ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Fuqia maksimale (Pmax) | 620W | 472W | 625W | 476W | 630W | 480W | 635W | 484W | 640W | 488W |
| Tensioni i qarkut të hapur (Voc) | 43.75V | 41.13V | 43.96V | 41.33V | 44.16V | 41.52V | 44.37V | 41.71V | 44.57V | 41.90V |
| Rryma e qarkut të shkurtër (Isc) | 18.16A | 14.72A | 18.20A | 14.76A | 18.24A | 14.80A | 18.28A | 14.84A | 18.32A | 14.88A |
| Tensioni në fuqinë maksimale (Vmpp) | 36.21V | 33.98V | 36.44V | 34.20V | 36.67V | 34.41V | 36.90V | 34.62V | 37.12V | 34.83V |
| Fuqia Maksimale e Rrymës (Impp) | 17.12A | 13.89A | 17.15A | 13.92A | 17.18A | 13.95A | 17.21A | 13.98A | 17.24A | 14.01A |
| EFIKASITETI I MODULIT (%) | 21.91% | 22.08% | 22.26% | 22.44% | 22.61% | |||||
STC: Rrezatimi 1000W/m², temperatura e qelizës 25ºC, AM1.5G
NMOT: Rrezatimi 800W/m², temperatura e ambientit 20ºC, shpejtësia e erës 1m/s, AM1.5G
| Përforcim i pasmë | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Fuqia maksimale (Pmax) | 651W | 656W | 662W | 667W | 672W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 23.00% | 23.19% | 23.37% | 23.56% | 23.74% | |
| 15% | Fuqia maksimale (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 730W | 736W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 25.19% | 25.40% | 25.60% | 25.80% | 26.01% | |
| 25% | Fuqia Maksimale (Pmax) | 775W | 781W | 788W | 794W | 800W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 27.38% | 27.60% | 27.83% | 28.05% | 28.27% |
| Kontejner | 40'HQ |
| Copa për paletë | 32 |
| Paleta për kontejner | 18 |
| Copa për enë | 576 |
| Temperatura e Modulit të Operimit | -40℃ deri në +85℃ |
| Tensioni maksimal i sistemit | 1500 DC (IEC) |
| Vlerësimi maksimal i siguresave të serisë | 35A |
| Toleranca e Fuqisë | 0/+5W |
| Temperatura Nominale e Operimit (NMOT) | 45±2℃ |
| Koeficienti i temperaturës Pmax | -0.30%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Voc | -0.24%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Isc | +0.04%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Email: gavin@alifesolar.com
Ndërtesa 36, Hongqiao Xinyuan, rrethi Chongchuan, Nantong City, Kinë
www.alifesolar.com