| PROJEKT ELEKTRIK | PARAMETRAT | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Fuqia maksimale | Pmax(W) | 550 | 560 | 570 | 580 |
| Tensioni optimal i funksionimit | Vmp(V) | 42.63 | 43.18 | 43.68 | 44.19 |
| Rryma optimale e funksionimit | Imp(A) | 12.91 | 12.97 | 13.05 | 13.13 |
| Tensioni i qarkut të hapur | Voc(V) | 52.32 | 52.58 | 52.77 | 53.03 |
| Rryma e qarkut të shkurtër | Isc(A) | 13.65 | 13.69 | 13.78 | 13.86 |
| Diapazoni i temperaturës së funksionimit të modulit | ℃ | -40℃~+85℃ | |||
| Tensioni maksimal i sistemit | V(IEC) | DC1000/1500 | |||
| Rryma maksimale e siguresës | A | 25 | |||
| Diapazoni i tolerancës së fuqisë | % | 0~+3% | |||
| *STC (Rrethana standarde e testimit): Rrezatimi frontal 1000W/m², Temperatura e qelizës 25℃, Spectrum AM1.5. | |||||
| Temperatura e vlerësuar e funksionimit të qelizës | VOCT | ℃ | 44℃±2℃ |
| Koeficienti maksimal i temperaturës së fuqisë | Pmax | %/℃ | -0.26 |
| Koeficienti i temperaturës së tensionit të qarkut të hapur | Voc | %/℃ | -0.24 |
| Koeficienti i temperaturës së rrymës së qarkut të shkurtër | Isc | %/℃ | 0.04 |
| Niveli i sigurisë | Klasa II |
| Garancia e produktit | 12 vjet përvojë në materialet dhe teknologjinë e produkteve |
| Garancia e energjisë | 25 vjet prodhim linear i energjisë |
| *Dobësimi në vitin e parë është 2%. Nga viti pasardhës, rënia vjetore është më pak se 0.5%. Fuqia e modulit është jo më pak se 80% në vitin e 25-të. | |
| Lloji i qelizës | Qelizë TOPCon 182×91mm |
| Rregullimi i qelizave | 144 copë (12×12) |
| Madhësia e modulit | 2260x1219x2.7 mm |
| Pesha e modulit | 7.44 kg |
| Kutia e lidhjes | Vlerësimi i mbylljes IP68 |
| Kabllo dalëse | 4 mm², gjatësi neto e kabllit 500 mm. Gjatësia e kabllit mund të personalizohet |
| Lloji i lidhësit | Pajtueshmëria MC4 |
| Kornizë | N/A |
| Ngarkesa statike e përparme (presioni i borës) | 5400Pa |
| Ngarkesa statike e pasme (presioni i erës) | 2400Pa |
| Transporti | Kamion me platformë 13m | Kamion me platformë 17.5 m | Kontejner 20'C | Kontejner 40'C |
|---|---|---|---|---|
| Madhësia | 13m | 17.5 m | 20'C | 40'C |
| Paletë | 22 | 30 | 4 | 18 |
| Copë/Paletë | 70 | 70 | 70 | 70 |
| Totali i copave | 1540 | 2100 | 280 | 1260 |
| Madhësia e paketimit (paletë) | 2320*1110*1400mm | |||
| Fuqia maksimale (W) | Efikasiteti i Konvertimit | Pesha | Garancia e Produktit | Garancia e Energjisë | Madhësitë e moduleve | Rregullimi i qelizave |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 550 560 570 580 | 23.5% | 2.7 kg/m² | 12 vjet | 25 vjet | 2260x1219x2.7 mm | 144 copë (12x12) |
| 500 510 520 530 | 23.5% | 2.7 kg/m² | 12 vjet | 25 vjet | 2260x1110x2.7 mm | 132 copë (11x12) |
| 460 470 480 490 | 23.5% | 2.7 kg/m² | 12 vjet | 25 vjet | 2260x1020x2.7 mm | 120 copë (10x12) |
| 410 420 430 440 | 23.5% | 2.7 kg/m² | 12 vjet | 25 vjet | 2260x918x2.7 mm | 108 copë (9x12) |
| 360 370 380 390 | 23.5% | 2.7 kg/m² | 12 vjet | 25 vjet | 2260x825x2.7 mm | 96 copë (8x12) |
| 320 330 340 350 | 23.5% | 2.7 kg/m² | 12 vjet | 25 vjet | 2260x735x2.7 mm | 84 copë (7x12) |
| 270 280 290 300 | 23.5% | 2.7 kg/m² | 12 vjet | 25 vjet | 2260x644x2.7 mm | 72 copë (6x12) |
| 120 | 23.5% | 2.7 kg/m² | 12 vjet | 25 vjet | 1545x425x2.7 mm | 72 copë (6x12) |
| 200 | 23.5% | 2.7 kg/m² | 12 vjet | 25 vjet | 1150x927x2.7 mm | 54 copë (6x9) |
| 400 410 420 430 | 23.5% | 2.7 kg/m² | 12 vjet | 25 vjet | 1750x1150x2.7 mm | 80 copë (8x10) |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Email: gavin@alifesolar.com
Ndërtesa 36, Hongqiao Xinyuan, rrethi Chongchuan, Nantong City, Kinë
www.alifesolar.com