LECO N-TYPETeknologjia e qelizave
Teknologjia e Qelizave të Prera Gjysmë SMBB
Teknologjitë SMBB
Performancë e shkëlqyer anti-PID me kapak të ulët
Më pak efekte hijezimi të pikave të nxehta
Prodhim i Fuqisë më i Lartë, BOS dhe LCOE më i Ulët
● ISO9001:2015 SMC
● SO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Cilësi Standarde IEC61215/IEC61730
● Testet IEC61701/IEC62716 të Kripës/Mjegullës/Amoniakut
| Qeliza diellore | Mono i tipit N |
| Numri i qelizave | 96 (6x16) |
| Përmasat | 1762 x 1134 x 30 mm |
| Pesha | 21.0 kg |
| Xhami i përparmë | Qelq i temperuar i veshur 3.2 mm |
| Kornizë | Aliazh alumini i anodizuar (opsional i përforcuar për ngarkesë të lartë) |
| Kutia e kryqëzimit | Vlerësimi IP68 (3 dioda bypass) |
| Kabllot e daljes | 4.0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Gjatësia mund të personalizohet | |
| Lidhës | I pajtueshëm me Mc4 |
| Testi i ngarkesës mekanike | Përpara 5400Pa / Mbrapa 2400Pa |
| KLASA E FUQISË | ALDX-435N | ALDX-440N | ALDX-445N | ALDX-450N | ALDX-455N | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Fuqia maksimale (Pmax) | 435W | 326W | 440W | 330W | 445W | 334W | 450W | 338W | 455W | 342W |
| Tensioni i qarkut të hapur (Voc) | 34.71V | 32.54V | 34.96V | 32.78V | 35.20V | 33.03V | 35.43V | 33.28V | 35.67V | 33.52V |
| Rryma e qarkut të shkurtër (Isc) | 15.74A | 12.59A | 15.80A | 12.64A | 15.86A | 12.69A | 15.92A | 12.74A | 15.98A | 12.78A |
| Tensioni në fuqinë maksimale (Vmpp) | 29.35V | 27.50V | 29.57V | 27.72V | 29.79V | 27.95V | 30.00V | 28.17V | 30.21V | 28.39V |
| Fuqia Maksimale e Rrymës (Impp) | 14.82A | 11.86A | 14.88A | 11.90A | 14.94A | 11.95A | 15.00A | 12.00A | 15.06A | 12.05A |
| EFIKASITETI I MODULIT (%) | 21.77% | 22.02% | 22.27% | 22.52% | 22.65% | |||||
| STC: Rrezatimi 1000W/m², temperatura e qelizës 25°C, AM1.5G NMOT: Rrezatimi 800W/m², temperatura e ambientit 20°C, shpejtësia e erës 1m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Kontejner | 40'HQ |
| Copa për paletë | 36 |
| Paleta për kontejner | 26 |
| Copa për enë | 936 |
| Temperatura e Modulit të Operimit | -40℃ deri në +85℃ |
| Tensioni maksimal i sistemit | 1500 DC (IEC) |
| Vlerësimi maksimal i siguresave të serisë | 30A |
| Toleranca e Fuqisë | 0/+5W |
| Temperatura Nominale e Operimit (NMOT) | 45±2℃ |
| Koeficienti i temperaturës Pmax | -0.29%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Voc | -0.25%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Isc | +0.045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Email: gavin@alifesolar.com
Ndërtesa 36, Hongqiao Xinyuan, rrethi Chongchuan, Nantong City, Kinë
www.alifesolar.com