LECO N-TYPETeknologjia e qelizave
Teknologjia e Qelizave të Prera Gjysmë SMBB
Qeliza BifacialeTeknologjitë e Modulit
Performancë e shkëlqyer anti-PID me kapak të ulët
Më pak efekte hijezimi të pikave të nxehta
Prodhim i Fuqisë më i Lartë, BOS dhe LCOE më i Ulët
● ISO9001:2015 SMC
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Cilësi Standarde IEC61215/IEC61730
● Testet IEC61701/IEC62716 të Kripës/Mjegullës/Amoniakut
| Qeliza diellore | Mono i tipit N |
| Numri i qelizave | 132 (6x20) |
| Përmasat | 2382 x 1134 x 33 mm |
| Pesha | 33.8 kg |
| Xhami i përparmë / i pasmë | Qelq gjysmë i temperuar i veshur 2.0 mm |
| Kornizë | Aliazh alumini i anodizuar (opsional i përforcuar për ngarkesë të lartë) |
| Kutia e kryqëzimit | Vlerësimi IP68 (3 dioda bypass) |
| Kabllot e daljes | 4.0 mm² |
| 250 mm (+)/ 350 mm (-) | |
| Gjatësia mund të personalizohet | |
| Lidhës | I pajtueshëm me Mc4 |
| Testi i ngarkesës mekanike | Përpara 5400Pa / Mbrapa 2400Pa |
| KLASA E FUQISË | ALDT-605ND | ALDT-610ND | ALDT-615ND | ALDT-620ND | ALDT-625ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Fuqia maksimale (Pmax) | 605W | 454W | 610W | 458W | 615W | 462W | 620W | 466W | 625W | 470W |
| Tensioni i qarkut të hapur (Voc) | 48.75V | 45.70V | 48.94V | 45.91V | 49.13V | 46.12V | 49.32V | 46.33V | 49.50V | 46.54V |
| Rryma e qarkut të shkurtër (Isc) | 15.74A | 12.59A | 15.80A | 12.64A | 15.86A | 12.69A | 15.92A | 12.74A | 15.98A | 12.78A |
| Tensioni në fuqinë maksimale (Vmpp) | 40.82V | 38.29V | 40.99V | 38.47V | 41.16V | 38.65V | 41.33V | 38.83V | 41.50V | 39.01V |
| Fuqia Maksimale e Rrymës (Impp) | 14.82A | 11.86A | 14.88A | 11.90A | 14.94A | 11.95A | 15.00A | 12.00A | 15.06A | 12.05A |
| EFIKASITETI I MODULIT (%) | 22.40% | 22.58% | 22.77% | 22.95% | 23.14% | |||||
| STC: Rrezatimi 1000W/m², temperatura e qelizës 25°C, AM1.5G NMOT: Rrezatimi 800W/m², temperatura e ambientit 20°C, shpejtësia e erës 1m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Përforcim i pasmë | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Fuqia maksimale (Pmax) | 635W | 641W | 646W | 651W | 656W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 23.52% | 23.71% | 23.91% | 24.10% | 24.29% | |
| 15% | Fuqia maksimale (Pmax) | 696W | 702W | 707W | 713W | 719W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 25.76% | 25.97% | 26.18% | 26.40% | 26.61% | |
| 25% | Fuqia Maksimale (Pmax) | 756W | 763W | 769W | 775W | 781W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 28.00% | 28.23% | 28.46% | 28.69% | 28.92% |
| Kontejner | 40'HQ |
| Copa për paletë | 34 |
| Paleta për kontejner | 20 |
| Copa për enë | 680 |
| Temperatura e Modulit të Operimit | -40℃ deri në +85℃ |
| Tensioni maksimal i sistemit | 1500 DC (IEC) |
| Vlerësimi maksimal i siguresave të serisë | 30A |
| Toleranca e Fuqisë | 0/+5W |
| Temperatura Nominale e Operimit (NMOT) | 45±2℃ |
| Koeficienti i temperaturës Pmax | -0.29%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Voc | -0.25%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Isc | +0.045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Email: gavin@alifesolar.com
Ndërtesa 36, Hongqiao Xinyuan, rrethi Chongchuan, Nantong City, Kinë
www.alifesolar.com