LECO N-TYPETeknologjia e qelizave
Teknologjia e Qelizave të Prera Gjysmë SMBB
Qeliza BifacialeTeknologjitë e Modulit
Performancë e shkëlqyer anti-PID me kapak të ulët
Më pak efekte hijezimi të pikave të nxehta
Prodhim i Fuqisë më i Lartë, BOS dhe LCOE më i Ulët
● ISO9001:2015 SMC
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Cilësi Standarde IEC61215/IEC61730
● Testet IEC61701/IEC62716 të Kripës/Mjegullës/Amoniakut
| Qeliza diellore | Mono i tipit N |
| Numri i qelizave | 156 (6x26) |
| Përmasat | 2465 x 1134 x 33 mm |
| Pesha | 34.8 kg |
| Xhami i përparmë / i pasmë | Qelq gjysmë i temperuar i veshur 2.0 mm |
| Kornizë | Aliazh alumini i anodizuar (opsional i përforcuar për ngarkesë të lartë) |
| Kutia e kryqëzimit | Vlerësimi IP68 (3 dioda bypass) |
| Kabllot e daljes | 4.0 mm² |
| 250 mm (+)/ 350 mm (-) | |
| Gjatësia mund të personalizohet | |
| Lidhës | I pajtueshëm me Mc4 |
| Testi i ngarkesës mekanike | Përpara 5400Pa / Mbrapa 2400Pa |
| KLASA E FUQISË | ALVH-620ND | ALVH-625ND | ALVH-630ND | ALVH-635ND | ALVH-640ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Fuqia maksimale (Pmax) | 620W | 467W | 625W | 471W | 630W | 475W | 635W | 479W | 640W | 483W |
| Tensioni i qarkut të hapur (Voc) | 55.64V | 52.67V | 55.75V | 52.78V | 55.87V | 52.89V | 55.98V | 52.99V | 56.09V | 53.10V |
| Rryma e qarkut të shkurtër (Isc) | 14.18A | 11.44A | 14.25A | 11.50A | 14.32A | 11.56A | 14.39A | 11.62A | 14.46A | 11.68A |
| Tensioni në fuqinë maksimale (Vmpp) | 46.03V | 42.73V | 46.16V | 42.86V | 46.29V | 42.99V | 46.42V | 43.11V | 46.55V | 43.24V |
| Fuqia Maksimale e Rrymës (Impp) | 13.47A | 10.93A | 13.54A | 10.99A | 13.61A | 11.05A | 13.68A | 11.11A | 13.75A | 11.17A |
| EFIKASITETI I MODULIT (%) | 22.18% | 22.36% | 22.54% | 22.72% | 22.90% | |||||
| STC: Rrezatimi 1000W/m², temperatura e qelizës 25°C, AM1.5G NMOT: Rrezatimi 800W/m², temperatura e ambientit 20°C, shpejtësia e erës 1m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Përforcim i pasmë | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Fuqia maksimale (Pmax) | 651W | 656W | 662W | 667W | 672W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 23.29% | 23.48% | 23.66% | 23.85% | 24.04% | |
| 15% | Fuqia maksimale (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 730W | 736W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 25.51% | 25.71% | 25.92% | 26.12% | 26.33% | |
| 25% | Fuqia Maksimale (Pmax) | 775W | 781W | 788W | 794W | 800W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 27.73% | 27.95% | 28.17% | 28.40% | 28.62% |
| Kontejner | 40'HQ |
| Copa për paletë | 34 |
| Paleta për kontejner | 16 |
| Copa për enë | 544 |
| Temperatura e Modulit të Operimit | -40℃ deri në +85℃ |
| Tensioni maksimal i sistemit | 1500 DC (IEC) |
| Vlerësimi maksimal i siguresave të serisë | 30A |
| Toleranca e Fuqisë | 0/+5W |
| Temperatura Nominale e Operimit (NMOT) | 45±2℃ |
| Koeficienti i temperaturës Pmax | -0.29%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Voc | -0.25%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Isc | +0.045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Email: gavin@alifesolar.com
Ndërtesa 36, Hongqiao Xinyuan, rrethi Chongchuan, Nantong City, Kinë
www.alifesolar.com