LECO N-TYPETeknologjia e qelizave
Teknologjia e Qelizave të Prera Gjysmë SMBB
Qeliza BifacialeTeknologjitë e Modulit
Performancë e shkëlqyer anti-PID me kapak të ulët
Më pak efekte hijezimi të pikave të nxehta
Prodhim i Fuqisë më i Lartë, BOS dhe LCOE më i Ulët
● ISO9001:2015 SMC
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Cilësi Standarde IEC61215/IEC61730
● Testet IEC61701/IEC62716 të Kripës/Mjegullës/Amoniakut
| Qeliza diellore | Mono i tipit N |
| Numri i qelizave | 132 (6x22) |
| Përmasat | 2384 x 1303 x 35 mm |
| Pesha | 38.5 kg |
| Xhami i përparmë / i pasmë | Qelq gjysmë i temperuar i veshur 2.0 mm |
| Kornizë | Aliazh alumini i anodizuar (opsional i përforcuar për ngarkesë të lartë) |
| Kutia e kryqëzimit | Vlerësimi IP68 (3 dioda bypass) |
| Kabllot e daljes | 4.0 mm² |
| 250 mm (+)/ 350 mm (-) | |
| Gjatësia mund të personalizohet | |
| Lidhës | I pajtueshëm me Mc4 |
| Testi i ngarkesës mekanike | Përpara 5400Pa / Mbrapa 2400Pa |
| KLASA E FUQISË | ALET-690ND | ALET-695ND | ALET-700ND | ALET-705ND | ALET-710ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Fuqia maksimale (Pmax) | 690W | 524W | 695W | 528W | 700W | 532W | 705W | 536W | 710W | 540W |
| Tensioni i qarkut të hapur (Voc) | 47.95V | 45.52V | 48.15V | 45.73V | 48.34V | 45.93V | 48.54V | 46.13V | 48.73V | 46.33V |
| Rryma e qarkut të shkurtër (Isc) | 18.29A | 14.63A | 18.34A | 14.67A | 18.39A | 14.71A | 18.44A | 14.75A | 18.49A | 14.79A |
| Tensioni në fuqinë maksimale (Vmpp) | 39.84V | 37.82V | 40.03V | 38.02V | 40.23V | 38.22V | 40.42V | 38.42V | 40.62V | 38.62V |
| Fuqia Maksimale e Rrymës (Impp) | 17.32A | 13.86A | 17.36A | 13.89A | 17.40A | 13.92A | 17.44A | 13.95A | 17.48A | 13.98A |
| EFIKASITETI I MODULIT (%) | 22.21% | 22.37% | 22.53% | 22.70% | 22.86% | |||||
| STC: Rrezatimi 1000W/m², temperatura e qelizës 25°C, AM1.5G NMOT: Rrezatimi 800W/m², temperatura e ambientit 20°C, shpejtësia e erës 1m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Përforcim i pasmë | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Fuqia maksimale (Pmax) | 725W | 730W | 735W | 740W | 746W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 23.32% | 23.49% | 23.66% | 23.83% | 24.00% | |
| 15% | Fuqia maksimale (Pmax) | 794W | 799W | 805W | 811W | 817W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 25.54% | 25.73% | 25.91% | 26.10% | 26.28% | |
| 25% | Fuqia Maksimale (Pmax) | 863W | 869W | 875W | 881W | 888W |
| Efikasiteti i Modulit STC (%) | 27.77% | 27.97% | 28.17% | 28.37% | 28.57% |
| Kontejner | 40'HQ |
| Copa për paletë | 32 |
| Paleta për kontejner | 18 |
| Copa për enë | 576 |
| Temperatura e Modulit të Operimit | -40℃ deri në +85℃ |
| Tensioni maksimal i sistemit | 1500 DC (IEC) |
| Vlerësimi maksimal i siguresave të serisë | 35A |
| Toleranca e Fuqisë | 0/+5W |
| Temperatura Nominale e Operimit (NMOT) | 45±2℃ |
| Koeficienti i temperaturës Pmax | -0.30%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Voc | -0.24%/℃ |
| Koeficienti i Temperaturës së Isc | +0.04%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Email: gavin@alifesolar.com
Ndërtesa 36, Hongqiao Xinyuan, rrethi Chongchuan, Nantong City, Kinë
www.alifesolar.com